L. Kaczyński

„Gdyby żył Lech Kaczyński, nie byłoby ofiar na Majdanie”. „Kiedy to przeczytałam, ręce mi opadły”

Anna Siek, 27.01.2014

Dominika Wielowieyska w Dominika Wielowieyska w „Poranku Radia TOK FM” (Fot. Tokfm.pl)

Były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego nie ma wątpliwości, że gdyby prezydent żył, „nie byłoby ofiar na Majdanie”. Tak Andrzej Urbański mówił w wywiadzie dla „SE”. – W pierwszej chwili, kiedy to przeczytałam, ręce mi opadły. Ale potem pomyślałam, że nieszczęsny pan Andrzej niechcący oskarżył Jarosława Kaczyńskiego. Bo prezes Prawa i Sprawiedliwości żyje, był na Majdanie… – komentuje Dominika Wielowieyska.
„Gdyby żył Lech Kaczyński, nie byłoby ofiar na Majdanie” – to tytuł rozmowy „Super Expressu” z Andrzejem Urbańskim, byłym szefem kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. „Być może w ogóle by nie doszło do tego, co dziś dzieje się na Majdanie, ponieważ on (Lech Kaczyński – red.) pojawiłby się tam dużo wcześniej. Wtedy, gdy obecny prezydent Ukrainy wykazywał coraz słabszą wolę do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, a rzeczona Unia Europejska nie wiedziała, jak go przeciągnąć na swoją stronę. Nie zostawiałby takiej sprawy na ostatnią chwilę” – uważa Urbański.

Dominika Wielowieyska nie zostawia na nim suchej nitki, nazywając „tytanem intelektualnym zaplecza PiS-owieskiego”. Jak przyznała dziennikarka „Gazety Wyborczej”, kiedy przeczytała rozmowę z Urbańskim, ręce jej opadły.

- Potem pomyślałam, że nieszczęsny pan Andrzej niechcący oskarżył Jarosława Kaczyńskiego. Bo prezes Prawa i Sprawiedliwości żyje, był na Majdanie… Panie Andrzeju, proszę się powstrzymać z oskarżeniem Jarosława Kaczyńskiego! – stwierdziła Wielowieyska w „Poranku Radia TOK FM”.

Rady dla obecnego prezydenta

Andrzej Urbański nie ograniczył się w wywiadzie do gloryfikowania byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ma także rady dla obecnej głowy państwa. Jak mówił, w obliczu skomplikowanej sytuacji na Ukrainie, Bronisław Komorowski „powinien w trybie pilnym objechać kilka stolic europejskich i uzgadniać wspólne stanowisko wobec tej skomplikowanej sytuacji. Dzisiaj dla wszystkich na Ukrainie – dla obozu rządowego i dla opozycji – ważne jest stanowisko Unii Europejskiej”.

Urbański jest bezlitosny dla obecnych władz Polski. Bo, jak stwierdził, „dziś Ukrainę opuściła także Polska”.

Nowy blog – Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >> 
Kliknij, by przeczytać artykuł

Zobacz także

Gazeta.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS