Kaczyński

 

Prezesie PiS – podaj się do dymisji!

 

Wspomnienie osobiste: rozmowa z wicepremierem MSWiA w rządzie PiS L. Dornem na temat ekonomii, mam wrażenie, ze rozmawiam z uczniem Kautskiego lub Martowa – wszystko co prywatne to złe, wszystko co nie kontrolowane przez państwo – podejrzane. Kilka miesięcy później kilkakrotne rozmowy z premierem J. Kaczyńskim na temat informatyzacji i globalizacji – analfabetyzm ekonomiczny, zero informacji na temat kryzysu internetowego z 2001 roku, zero zaufania do instytucji, liczy się tylko magiczne słowo: wola polityczna. Jeżeli chcę to mogę.
 Czysty polityczny woluntaryzm, który był główną przyczyna tak szybkiej klęski najgorszego premiera III Rzeczpospolitej. To co charakteryzuje polityków PiS to absolutny brak zrozumienia, że pod koniec XX wieku, zaczęła królować w świecie tzw. polityka instytucjonalna, że polityka woluntarystyczna, która oni reprezentują skończyła się raz na zawsze. Jedynie śp. minister Gęsicka i śp. minister Gosiewski ten fakt rozumieli, ale oni nie żyją. Gdy wyszedłem po kolejnej rozmowie z gabinetu premiera J. Kaczyńskiego w której powiedziałem szczerze co myślę na temat, jego planów powołania Ministerstwa ds. Informatyzacji (zrobił to premier Tusk) to zrozumiałem, że mam do czynienia z człowiekiem XIX wieku z prawicowa kalka Michnika, która uwodzi swoich zwolenników słowami bez pokrycia, słowami, które są tylko kłamstwem, oni tam z ZOMO, my tu z robotnikami. Kłamstwo premier J. Kaczyński nigdy nie był z robotnikami, tylko podpisywał jakieś papierki na Milicji 14 grudnia 1981 roku. Nie premier tylko kompromitacja, nie przywódca, tylko fałszywy Wódz.
 Minister Sikorski powiedział o dwa słowa za dużo, ale odniósł sukces, a rząd premiera Tuska sukcesu nie może odnieść, więc należy zniszczyć to co się wspólnie budowało. Więc należy zniszczyć to co wywalczyli Ukraińcy. Można skrytykować ministra Sikorskiego, ale rozpoczynać kampanię do parlamentu Europejskiego, robiąc z nich główne wydarzenie Ukraińskiej Rewolucji, to nawet nie skandal to kompromitacja. Największa kompromitacja polityczna prezesa PiS – a było ich już bez liku – mianowanie Kaczmarka na stanowisko ministra MSWiA, ustawa lustracyjna, która skonfliktowała PiS z całą elitą kulturalna Polski, zawirowania wokół traktatu Lizbońskiego, walki frakcyjne itd. itp. Starcze przeżarty komunizmem, odejdź z polityki, uwolnij polska prawice od swojej groteskowej postaci.
Piotr Piętak


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS