Gender

„Gender niszczy Polskę” Transparenty radnych PiS [WIDEO]

17.10.2013
Transparent zawieszony przez radnych PiSTransparent zawieszony przez radnych PiS (Fot. biel)

„Gender niszczy Polskę, gender niszczy rodzinę, gender – STOP” – to treść jednego z transparentów, jakie lubelscy radni PiS rozwiesili w czwartek na swoich ławach w trakcie obrad rady miasta. „Lublin nie jest własnością K. Żuka” – to treść drugiego. To ewenement, w radzie miasta nie dochodziło do takich demonstracji ze strony radnych.
Transparenty spokojnie wisiały do końca sesji, co nastąpiło po godz. 20. Nawiązań do samej treści nie było wiele w trakcie obrad. Jedynie radny Tomasz Pitucha przypominał o swojej dezaprobacie wobec ideologii gender, raz mówiąc w trakcie debaty nad przyszłością… Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zupełnie nie na temat stwierdził, że ze szkół jest usuwany Mickiewicz, a w zamian wprowadzane jest wychowanie seksualne.

Choć wywieszenie transparentów przez radnych Prawa i Sprawiedliwości było wydarzeniem absolutnie bez precedensu w historii rady miasta, to pozostali radni, przewodniczący rady Piotr Kowalczyk i prezydent Lublina Krzysztof Żuk starali się to ignorować.

 

Żuk tylko raz się odniósł do treści plakatów mówiąc, że to chyba atak na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wtedy Pitucha zaczął ironicznie bić brawo. Potem mówił, że nie wie, o co chodzi prezydentowi.

A chodzi o studia, jakie KUL uruchomił we współpracy z Ośrodkiem Brama Grodzka – Teatr NN. To kierunek „Teksty kultury i animacja sieci”. Program przewiduje, że studenci będą mogli chodzić na wykład fakultatywny dotyczący także gender.

Taki krok KUL spotkał się z krytyką biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Ale abp Józef Michalik oświadczył, że to dobrze, iż KUL zamierza „przeanalizować i rozeznać to zagadnienie”.

Wyborcza.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS