Psych24, 27.11.2015

 

Znany bloger będzie pracował w Kancelarii Beaty Szydło. „To naturalna kontynuacja mojej pracy w kampanii”

NB, 27.11.2015
Bloger i dziennikarz Paweł Rybicki będzie pracować w Kancelarii Premiera, pisze serwis Wirtualnemedia.pl. Będzie doradzał sekretarzowi stanu Pawłowi Szefernakerowi w zakresie strategii komunikacji i mediów społecznościowych.

Paweł Rybicki będzie pracował w Kancelarii Premier Beaty Szydło

Paweł Rybicki będzie pracował w Kancelarii Premier Beaty Szydło (AG / Twitter (fot.))

 

Paweł Rybicki będzie pełnił funkcję doradcy w zakresie komunikacji i mediów społecznościowych przy Kancelarii Premier. Zostanie bliskim współpracownikiem sekretarza stanu Pawła Szefernakera. – Potwierdzam. Paweł Rybicki będzie współpracował ze mną w KPRM – napisał Szefernaker na Twitterze.

To naturalna kontynuacja

- Moją rolą w Kancelarii Premier jest rozbudowa komunikacji w internecie poprzez bezpośredni kontakt z obywatelami. Mam prawo dobrać sobie współpracownika, który będzie mi w tych kwestiach doradzał. Chciałem, żeby to była osoba, która wywodzi się ze środowiska internetowego – mówił Szefernaker. – Będziemy systematycznie wprowadzać nowe formy komunikacji, jakie daje XXI wiek – zapowiedział.

- Podjęcie pracy w KPRM będzie naturalną kontynuacją mojej pracy w kampaniach wyborczych – powiedział Paweł Rybicki serwisowi Wirtualnemedia.pl. – Z sekretarzem stanu Pawłem Szefernakerem współpracuję już od wielu miesięcy. Pracowaliśmy razem najpierw w kampanii prezydenckiej, potem przy wyborach parlamentarnych – dodaje.

Publicysta i bloger

- W mediach, jak już wyjaśniałem wcześniej, nie pracuję od lutego 2015. Odszedłem wtedy z Wirtualnej Polski, przechodząc do sztabu Andrzeja Dudy. Pisałem potem felietony dla „Gazety Polskiej Codziennie”, ale z tego też zrezygnowałem. Na blogu nie pisałem od miesięcy – wylicza Rybicki. – Ale to z braku czasu. Nie zamierzam definitywnie porzucić blogowania- zapewnia.

W sierpniu br. zarzucano Pawłowi Rybickiemu, że nie ogłosił wprost swojego odejścia z dziennikarstwa do sztabu PiS. Krytykował też kampanię Bronisława Komorowskiego na Twitterze i w felietonach w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Sam Rybicki nie widzi w tym nic niestosownego. – Przecież to nie tajemnica, gdzie pracowałem. Felieton to nie materiał dziennikarski, tylko prezentacja poglądów – tłumaczy Paweł Rybicki.- Gdyby „Gazeta Wyborcza” zaprosiła mnie do pisania felietonów, to też bym nie odmówił – twierdzi.

Dziennikarze w administracji PiS

Paweł Rybicki nie jest jedynym dziennikarzem, który w ostatni czasie wszedł polityki lub zaczął pracę w administracji państwowej. Od października pracuje w Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski, związany poprzednio z tygodnikiem „Do Rzeczy”. Po wyborach parlamentarnych posłami zostali Joanna Lichocka (związana z „Gazetą Polską Codziennie”) oraz Krzysztof Czabański – związany z „Uważam Rze” i „W Sieci”. Czabański został wiceministrem kultury i odpowiada za przygotowaną przez rząd reformę mediów publicznych.

Gazeta.pl

 

psych24

psych24

osobyKtóreDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS