Ustawa o zgromadzeniach, 06.12.2016

 

ppp
Aktualności Komentarze

Strajk Obywatelski 13 grudnia

6 grudnia 2016

Polki i Polacy!

Czy jesteście gotowi!? Za 8 dni w całej Polsce odbędzie się Strajk Obywatelski. Rozpocznie on nowy etap w przeciwdziałaniu destrukcyjnej polityce rządu Prawa i Sprawiedliwości. Musimy też pomyśleć o nowych formach protestu. Uaktywnić jeszcze więcej energii społecznej. Będzie to trudne. Jest to jednak wysiłek, który każdy z nas musi podjąć!

Wychodźcie tłumnie na ulice. W ciągu nadchodzącego tygodnia postarajcie się też porozmawiać z sąsiadką czy panem ze sklepu. Mówcie głośno o Strajku Obywatelskim! Jeśli tego nie uczynimy obudzimy się w państwie autorytarnym, pełnym propagandy, w państwie ograniczającym wolność jednostki!

Nie pozwólmy na to. Grzeczni już byliśmy!

Celem SO jest organizacja strajku, ale również zainicjowanie debaty nad przygotowaniem realnej strategii, która przeciwdziałać będzie destrukcyjnym akcjom rządu. Oczywiście wspieramy wszystkie grupy, projekty, inicjatywy czy organizacje, które działają na rzecz obrony demokracji, praw człowieka czy praw obywatelskich. Wychodźmy na ulicę razem!

Mapa strajku, czyli lista zgłoszonych wydarzeń: http://strajkobywatelski.pl/strajki-w-polsce/

Przypominamy również postulaty SO:


http://strajkobywatelski.pl/postulaty/

Organizatorki i Organizatorzy Strajku Ogólnopolskiego

Jeżeli chcesz się dołączyć do Strajku,  pomóc w organizacji, bądź zorganizować wydarzenie w swoim mieście – napisz do nas – strajkobywatelski@gmail.com

Oficjalna Strona Strajku: www.strajkobywatelski.pl

Ogólnopolskie wydarzenie:  www.facebook.com/events/351826225161488/

Fan Page Strajku: www.facebook.com/strajkobywatelskiPolska/

strajkobywatelski

ruchKOD.pl

Posłanka Nowoczesnej wzywa do ogólnopolskiego strajku. „Czas najwyższy po roku rządów szaleńczych PiS to zrobić”.

Justyna Dobrosz-Oracz; Zdjęcia: Miłosz Więckowski; Dźwięk: Marcin Tynkowski; Realizacja: Maciej Czajkowski; Montaż: Paweł Gil, 06.12.2016

http://www.gazeta.tv/plej/19,82983,21081269,video.html?embed=0&autoplay=1

Joanna Scheuring-Wielgus wzywa do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy. W 12 odcinku ‚I kto tu rządzi?’ mówi, że marzy jej się ogólnopolski strajk. Przysięga, że Nowoczesna zalegalizuje związki partnerskie, jeśli dojdzie do władzy. Sama idzie krok dalej. Opowiada się za tym, by pary homoseksualne mogły adoptować dzieci. Czy Nowoczesna pójdzie sama w wyborach samorządowych? Jaki film posłanka zamierza nakręcić w Sejmie? Dlaczego nuci Stonesów? Zobacz program.

wyborcza.pl

 

WTOREK, 6 GRUDNIA 2016

Senackie komisje rekomendują przyjęcie ustawy o zgromadzeniach bez poprawek

20:47

Senackie komisje rekomendują przyjęcie ustawy o zgromadzeniach bez poprawek

Kilkadziesiąt minut temu zakończyło się posiedzenie dwóch senackich komisji, które rekomendują Senatowi przyjęcie nowelizacji ustawy o zgromadzeniach bez poprawek. Izba wyższa jutro o 10:30 wznowi obrady.

20:20
Zrzut ekranu 2016-12-06 o 20.26.20

– Ciekawa jestem, jak się czuje Piotr Duda, który służył w ZOMO, czy też go obejmie ustawa deubekizacyjna – powiedziała Monika Olejnik do Grzegorza Schetyny w Kropce nad I.

20:13

Schetyna: Jeśli prezydent podpisze ustawę PiS, to będziemy mieli w Polsce zakaz zgromadzeń

– [Platforma wychodzi], żeby uczcić 13 grudnia, żeby nie zostawiać PiS-owi dnia pamięci i historii. Żeby to nie było tak, że PiS ma monopol na czczenie 13 grudnia, bo jest w środowisku Platformy dużo więcej tych, którzy pamiętają i byli ofiarami stanu wojennego. Nie można tego zostawić. Stąd pomysł na to, żeby uczcić wiązankami kwiatów, znakiem pamięci te miejsca, które są znane z 13 grudnia – mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24. Jak dodał:

„Dzisiaj Senat dyskutuje o ustawie o zgromadzeniach. Jeżeli wszystko będzie przebiegać pod sznur tak, jak w Sejmie i podpisze ją prezydent Duda, to będziemy mieli zakaz zgromadzeń. Prawo konstytucyjne, o które walczyliśmy w stanie wojennym, zostanie zabrane”

300polityka.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS