Środa, 02.05.2017

 

„Nie lubiłam żadnego z naszych prezydentów, ale Duda przerasta wszystkich w beznadziei”

02.05.2017

- W obecnym rządzie panuje przekonanie, że kobiety zachodzą w ciążę tylko dlatego żeby dokonać aborcji - mówiła podczas spotkania w Białymstoku profesor Magdalena Środa© AGNIESZKA SADOWSKA - W obecnym rządzie panuje przekonanie, że kobiety zachodzą w ciążę tylko dlatego żeby dokonać aborcji – mówiła podczas spotkania w Białymstoku profesor Magdalena Środa

Magdalena Środa bardzo dobitnie pisze, co sądzi na temat prezydentury Andrzeja Dudy. Co prawda nie ukrywa, że nie przepadała za żadnym z dotychczasowych prezydentów, ale dla obecnego nie ma litości. 

„Nie lubiłam żadnego z naszych prezydentów. Żaden nie wydawał mi się godny tej roli. Wałęsa, mimo zasług, był histerykiem i intrygantem, do Kwaśniewskiego nie miałam za grosz zaufania (ten PZPRowski styl, to picie z Głódziem, jeżdżenie papamoblie), Lech Kaczynski był poczciwym człowiekiem ale tylko cieniem swojego brata, Komorowski leniwym szlachcicem (no i zabijał bezbronne zwierzęta)… ale Duda! Duda przerasta wszystkich w beznadziei” [pisownia oryginalna - red.] – napisała na swoim profilu na Facebooku prof. Magdalena Środa.

Zobacz też: Andrzej Duda ogłasza, że Andrzej Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków

Filozofkę oburzył ostatni wywiad Andrzeja Dudy dla kanału TVP Historia. Zdaniem Środy, słowa prezydenta o potrzebie polityki historycznej sprowadzają się do propagandy, która na co dzień stosuje partia rządząca. Publicystka wytyka Dudzie, że ten bezmyślnie zachwala żołnierzy wyklętych.

„Powiedział (Duda) ‚spór o żołnierzy wyklętych to spór o rząd dusz, o to czy kraj ma być nadal w rekach poskomunistów’ przy czym zapewne nie chodziło mu o Czabańskiego czy Piotrowskiego i wielu innych PZPRowców w PiSie. Tylko o tych, których PiS nie lubi” – zwróciła uwagę Magdalena Środa.


https://www.facebook.com

Na zakończenie apeluje też do premier Szydło, by ta „popracowała na godnością” głowy państwa.

 

msn.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS