Kabaret Moralnego Niepokoju, 02.01.2017

 

 

Nabijał się z PO w TVP. Teraz przyszedł czas na PiS… ale tylko w internecie

bs, 02.01.2017
Kadr z filmu 'Ucho Prezesa - zwiastun'Kadr z filmu ‚Ucho Prezesa – zwiastun’ (UchoPrezesa / 

)
Mogło się wydawać, że satyra polityczna przeżywa głęboki kryzys i zostaliśmy skazani wyłącznie na prorządowe kabarety. Lider Kabaretu Moralnego Niepokoju przychodzi na ratunek z miniserialem o Kaczyńskim i PiS-ie.

Jest szansa, że powszechne zażenowanie po szopce „Szopce Noworocznej” i żartach z otyłości żony prezydenta Komorowskiego może zmyć miniserial „Ucho prezesa”. Stoi za nim doskonale znany publiczności Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Przez lata na antenie TVP Górski wspólnie z innymi kabareciarzami w zabawny sposób parodiował pierwszoligowych polityków Platformy Obywatelskiej w cyklu „Posiedzenie rządu”. Odcinki kończyły się słynnym już tekstem o „harataniu w gałę”.

Jednak przez ostatni rok ukazał się tylko jeden nowy odcinek, kpiący z zebrania członków KOD. Najwidoczniej nowy zarząd TVP nie widział miejsca dla analogicznej satyry z obecnego premiera i jego ministrów.

Od nowego roku, już bez wsparcia publicznych mediów, pojawi się miniserial „Ucho prezesa”. Górski wcieli się w nim w samego prezesa Kaczyńskiego, a akcja będzie toczyła się wokół jego gabinetu. Jak mówi sam autor w wywiadzie dla Niezależna.pl: „Nie ma w tym serialu nic zajadłego i chcę nim udowodnić, że można śmiać się z polityków bez złośliwości”.

Premiera pierwszych dwóch odcinków 9 stycznia na kanale UchoPrezesa.

nabijal-sie

gazeta.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS