Bieńkowska

 

Wiktory 2013: Elżbieta Bieńkowska wybrana politykiem roku. Prezydent Komorowski z Super Wiktorem

osi, PAP, 29.03.2014
Kinga Preis wręcza Wiktora min. Elżbiecie BieńkowskiejKinga Preis wręcza Wiktora min. Elżbiecie Bieńkowskiej (Fot. KAPiF)

Wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska otrzymała Wiktora za 2013 r. w kategorii Polityk Roku. Super Wiktorem nagrodzono prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nagrodami honorowane są osobowości medialne.
- Jestem zaskoczona tym, że dostałam Wiktora w kategorii Polityk, bo w gronie nominowanych jestem chyba najmniej politykiem. Ale cóż, jedno słowo się powie i zostaje się politykiem i dostaje się Wiktora. Wielka klimatolożka – powiedziała laureatka, nawiązując do swojej wypowiedzi dotyczącej opóźnień pociągów z powodu oblodzenia sieci.

„Staram się unikać takich sytuacji”

Obok Bieńkowskiej w kategorii Polityk nominowani byli: Jarosław Gowin, Ryszard Kalisz, Leszek Miller i Jacek Rostowski.

- Staram się unikać takich sytuacji jak teraz. Pracuję za kulisami, ale wcale nie robię tam nic zakulisowego, tylko po prostu normalnie dość ciężko z moimi kolegami pracuję. Im również i wszystkim moim współpracownikom ten Wiktor też się pewnie należy – mówiła Bieńkowska.

Prezydent z Super Wiktorem

Nagrodzony został także prezydent Bronisław Komorowski. Otrzymał Super Wiktora za całokształt dzialalności. Statuetkę w tej kategorii odebrali także piosenkarz Krzysztof Krawczyk, szef Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski, komentator sportowy Dariusz Szpakowski i autor tekstów piosenek Jacek Cygan.

Odbierając nagrodę za całokształt, prezydent przypomniał, że tegoroczna edycja Wiktorów przypada w 25. rocznicę odzyskania wolności. – Wszystkie dokonania, które stoją za wręczonymi nagrodami, układają się w piękny obraz nas wszystkich, całej Polski w okresie niezwykłym, jakim była zarówno droga do wolności, jak i niełatwa droga poprzez polską wolność. Tą drogą idziemy cały czas i możemy mieć ogromną satysfakcję, czasami na miarę Wiktora, a czasami na miarę Super Wiktora – powiedział podczas sobotniej gali w Warszawie. Komorowski przybył na uroczystość ze swoją małżonką.

Prezydent przyznał, że nagroda za całokształt jest trochę tajemnicza, jednak słowo „całokształt” – jak powiedział – „świetnie pasuje do 25-lecia, w czasie którego było wiele wyzwań, miało miejsce wiele dokonań i różnych zrealizowanych i niezrealizowanych planów i wiele polskich marzeń”.

Nagroda przyznawana od 1995

Komorowski otrzymał Wiktora – nagrodę przyznawaną osobowościom medialnym – po raz trzeci. Prezydent zwyciężył w 2010 i 2012 r. w kategorii Polityk Roku. Nagrodę za 2011 r. w tej kategorii odebrał z kolei szef rządu Donald Tusk. W sobotę statuetkę dla polityka 2013 r. odebrała wicepremier Elżbieta Bieńkowska.

Kandydatów do nagrody typują stacje telewizyjne, a zwycięzców wyłania Akademia Wiktorów składająca się z dotychczasowych laureatów. Nagrody są przyznawane w 10 kategoriach, dodatkową nagrodę przyznaje publiczność. Wiktory są przyznawane od 1985 r.

Zobacz także

TOK FMDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS