Watykańskie boskie lody kard. Bertone

Każdy by całował w pierścień Rybaka, gdyby kręcił takie lody, jak kard. Tarcisio Bertone

 

Były szef watykańskiej dyplomacji Tarcisio Bertone został objęty śledztwem w sprawie o przywłaszczenie 15 mln euro z kont w banku IOR w Watykanie.

Bertone został przegnany z Watykanu przez Franciszka. Niedawno zakupił sobie obszerne lokum w pobliżu, jak gwiazdor filmowy.

Bertone nigdy nie krył zamiłowania do luksusu. 15 mln euro zostało z watykańskiego banku przelane na konto przyjaciela Bertone, producenta telewizyjnego.

Bertone oczywiście nie przyznaje się do winy, a nawet powołuje się na legalność transakcji, gdy stał na czele nadzoru kardynalskiego banku.

Watykan w sprawach finansowych to stajnia Augiasza. Tak zawsze było. Franciszek chce przywrócić transparentność finansów watykańskich. Należy wątpić, że mu się uda. Za dużo w świętym mieście jest takich, aby kręcić boskie lody.

Najnowszy sondaż. CBOS: Mocne prowadzenie Platformy, Korwin-Mikke spada pod próg

Fot. 300polityka.pl

Platforma Obywatelska na prowadzeniu z 26 proc. poparciem, na drugim miejscu PiS 21 proc., a z mandatami do Parlamentu Europejskiego jeszcze tylko SLD (8 proc.) i PSL (5 proc.) - oto wyniki najnowszego sondażu CBOS badającego europreferencje wyborców, które zaprezentował portal 300polityka.

I coś na deser z Twittera:

Nic dodać, nic ująć. pic.twitter.com/4jokuN77gQ

Embedded image permalink