Kaczyński – podaj się do dymisji!

„Prezesie PiS – podaj się do dymisji!” – tak zaapelował wiceminister MSWiA z rządu PiS (2006-07) Piotr Piętak. Jego tekst obnaża Jarosława Kaczyńskiego do szczętu. Prezes PiS jest nieukiem, nic nie pojmuje z ekonomii, informatyki, z państwa.

Piętak jest z wykształcenia inżynierem informatykiem. Jego tekstu z Salon24 nie trzeba komentować. Zacytuję fragmenty:

1.

Kilkakrotne rozmowy z premierem J. Kaczyńskim na temat informatyzacji i globalizacji – analfabetyzm ekonomiczny, zero informacji na temat kryzysu internetowego z 2001 roku, zero zaufania do instytucji, liczy się tylko magiczne słowo: wola polityczna. Jeżeli chcę, to mogę.

2.

To, co charakteryzuje polityków PiS, to absolutny brak zrozumienia, że pod koniec XX wieku, zaczęła królować w świecie tzw. polityka instytucjonalna, że polityka woluntarystyczna, która oni reprezentują, skończyła się raz na zawsze.

3.

Gdy wyszedłem po kolejnej rozmowie z gabinetu premiera J. Kaczyńskiego, w której powiedziałem szczerze, co myślę na temat jego planów powołania Ministerstwa ds. Informatyzacji (zrobił to premier Tusk), to zrozumiałem, że mam do czynienia z człowiekiem XIX wieku.

4.

Uwodzi swoich zwolenników słowami bez pokrycia, słowami, które są tylko kłamstwem, oni tam z ZOMO, my tu z robotnikami. Kłamstwo – premier J. Kaczyński nigdy nie był z robotnikami, tylko podpisywał jakieś papierki na Milicji 14 grudnia 1981 roku. Nie premier, tylko kompromitacja, nie przywódca, tylko fałszywy Wódz.

5.

Minister Sikorski powiedział o dwa słowa za dużo, ale odniósł sukces, a rząd premiera Tuska sukcesu nie może odnieść, więc należy zniszczyć to, co się wspólnie budowało. Więc należy zniszczyć to, co wywalczyli Ukraińcy. Można skrytykować ministra Sikorskiego, ale rozpoczynać kampanię do parlamentu Europejskiego, robiąc z nich główne wydarzenie Ukraińskiej Rewolucji, to nawet nie skandal, to kompromitacja. Największa kompromitacja polityczna prezesa PiS – a było ich już bez liku – mianowanie Kaczmarka na stanowisko ministra MSWiA, ustawa lustracyjna, która skonfliktowała PiS z całą elitą kulturalną Polski, zawirowania wokół traktatu Lizbońskiego, walki frakcyjne itd. itp.

6. Odezwa Piętaka do Kaczyńskiego:

Starcze przeżarty komunizmem, odejdź z polityki, uwolnij polską prawicę od swojej groteskowej postaci.

>>>