Kiedy Kościół upadnie? Niedługo

Polski Kościół nie przyjmuje do wiadomości nauczania Franciszka. Znajduje się na antypodach papieża. A to wróży jedno – upadek.

Wyraził Tomasz Terlikowski (publicysta katoli i ich teolog) w programie Moniki Olejnik:

Mamy Kościół Chrystusa i nie sądzę, żeby on coś głęboko zmieniał. Ojciec Święty jest pasterzem i ma prowadzić ludzi do Boga, a nie sprawiać, że będą go bardziej lubić. Papież nie musi być lubiany.

Fałsz. Świat lubi Franciszka za skromność. Franciszka nie lubi Terlikowski i Rydzyk, który jest pasibrzuchem i rżnie owieczki.

Polski Kościół nie znosi Franciszka, drży przed nim, jak osika. Poci, jak Terlikowski. Faktycznie, nie lubią go, bo jest otwarty, a polscy katolicy to zakute pały.

Wierni, którzy nie lubią swego pierwszego pasterza, nie lubią Boga, tym bardziej nie lubią Chrystusa.

Polski Kościół jest pogrążony w grzechu nielubienia i nienawiści. Upadnie jednak z powodu gender. Przepowiada tak religioznawca i astrolog Piotr Gibaszewski:

Zapłaci za to wysoką cenę (za walkę z gender – przyp. mój) – temperatura uczuć religijnych Polaków osłabnie, Kościoły opustoszeją. Księża i biskupi będą mówić sami do siebie. Takie jest realne zagrożenie dla Kościoła w Polsce, o ile nie zrezygnuje z języka nienawiści, wyższości i pouczania wiernych.

Amen.

>>>